7 paprasti būdai, kaip sumažinti mikroplastiko kiekį savo maiste

 7 paprasti būdai, kaip sumažinti mikroplastiko kiekį savo maiste


  1. Jei geriate arbatą, rinkitės palaidų lapelių arbatas vietoje tų, kurios parduodamos pakeliuose. Arbatos pakeliai neretai gaminami arba suklijuojami naudojant sintetines medžiagas, kurios išsiskiria į gėrimą kontakto su karščiu metu. Taip pat palaidų lapelių arbatos įprastai būna žymiai kokybiškesnės ir skanesnės, geriate tikrą arbatą.

  2. Kai yra galimybė, rinkitės pirkti maistą be pakuočių - tiesiai iš ūkininkų, iš turgelių.

  3. Rinkitės naudoti medinius ir metalinius virtuvės įrankius, tokius kaip pjaustymo lentelės, mentelės, samčiai, šaukštai. Kuo mažiau plastikinių įrankių bus Jūsų virtuvėje, tuo mažiau mikroplastiko pateks į maistą, jis bus švaresnis. 

  4. Gaminkite maistą švariais, nenulakuotais nagais.

  5. Nemaišykite plastiko su karščiu. Tai, ko gero, pats svarbiausias patarimas. Plastikui susiduriant su karščiu, nuo jo labai greitai atskyla daugybė mikroplastiko. Tikriausiai estate pastebėję tą nemalonų plastikinį kvapą, verdant vandenį kai kuriuose elektriniuose virduliuose? Karštą vandenį ir maistą laikykite tik stikliniuose, keramikiniuose ar metaliniuose induose.

  6. Virkite kruopas palaidas (ryžius, grikius), šildykite maistą tik ištraukę jį iš pakuotės. Vėlgi grįžtu prie sudėtingų plastiko ir karščio santykių.

  7. Indams plauti išmėginkite natūralias, 100% suyrančias kempinėles iš augalų. Tai mano metų atradimas. Ilgainiui pajusite, kokios jos švelnios ir malonios rankų odai ir daugiau niekada nenorėsite grįžti prie didžiuosiuose tinkluose parduodamų sintetinių kempinių. Šios kempinėlės taip pat yra ilgaamžiškesnės, taigi, žvelgiant į priekį dar ir sutaupysite finansiškai (vieną kempinėlę, ją  dezinfekuodama, naudoju net ir pusę metų). Tiesa, iš natūraliųjų rekomenduoju rinktis tas, kurios neturi kietosios dalies (tos, skirtos šveitimui), kadangi jos yra lengviau išgręžiamos bei išvalomos.


Iš tiesų visi būdai, kaip sumažinti plastiko taršą maiste, su savimi atneša ir įvairiausių kitokių naudų - automatiškai imame pirkti kokybiškesnį, natūralesnį maistą, ilgaamžiškesnius virtuvės įrankius, paremiame vietinius gamintojus, sutaupome finansiškai, sumažiname šiukšlių kiekį gamtoje.


iliustracija su virtuviais įrankiais, kaip pirkinių maišelis, mentelė, dubuo su vaisiais, medinė pjaustymo lentelė su rozmarinu, žolelės, indų plovimo kempinėlė, arbatos pakelis ir oranžinė vaza su virtuvės irankiais